به پیش‌بینی استراتژیست شرکت فاند استرت، اتریوم 10،500 دلاری خواهد شدیکی از استراتژیست‌های شرکت فاند استرت (Fundstrat) می‌گوید بروزرسانی اثبات سهام اتریوم 2 (ETH 2.0) می‌تواند قیمت این رمز ارز را به 10،500 دلار برساند.

دیوید گرایدر (David Grider) یکی از راهبردشناس‌های شرکت تحقیقات بازاریابی «فاند استرت گلوبال ادوایزرز» (Fundstrat Global Advisors) است که با اشاره به ثبت رکورد جدیدی برای قیمت اتریوم، از احتمال ۷ برابر شدن ارزش این رمز ارز سخن گفته است.

این استراتژیست می‌گوید در حوزه ارزهای دیجیتال، سرمایه گذاری روی ETH بهترین روش استفاده از نسبت ریسک به پاداش (Risk/Reward) است. علاوه بر این، وی از بلاک چین اتریوم به عنوان بزرگترین پلتفرم بنیادی برای سیستم مالی غیر متمرکز یا همان دیفای یاد کرده است. گرایندر در ادامه افزود:

پردازش بلاک چینی می‌تواند آینده اینترنت باشد.

بیشتر بخوانید: اتریوم اکنون سومین بلاک چین بزرگ از نظر حجم دارایی استیک شده است

عوامل تاثیرگذار در پیش بینی استراتژیست شرکت فاند استرت

پیشرفت اتریوم در به‌کارگیری بروزرسانی اثبات سهام باعث شده تا پتانسیل مقیاس پذیری این شبکه تا حد زیادی افزایش پیدا کند و توانایی آن در پردازش تراکنش‌ها به سطح شرکت‌هایی مانند مسترکارد (Mastercard) و ویزا (Visa) برسد. پیش بینی این استراتژیست شرکت فاند استرت پس از شکسته شدن رکورد قیمتی ETH در نوزدهم ژانویه (۳۰ دی) انجام شده است؛ یعنی درست ۱۰ روز بعد از ثبت رکورد ۴۲ هزار دلاری بیت کوین.

علی‌رغم این موضوع که BTC در مقایسه با بازار صعودی سال ۲۰۱۷ زودتر از اتریوم رکورد جدیدی ثبت کرده، به نظر می‌رسد که توکن اتر از نظر تعداد تراکنش‌های روزانه جلوتر است. بر اساس آمار شرکت تحقیقاتی «مساری» (Messari)، در حال حاضر تعداد تراکنش‌های روزانه شبکه اتریوم ۲۸ درصد از بیت کوین بیشتر است.

در زمان نگارش این خبر، هر واحد ETH با قیمتی فراتر ۱۳۰۰ دلار معامله می‌شود و این یعنی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۷.۵ درصد کاهش قیمت داشته‌ایم. البته اگر آمار ۳۰ روز گذشته را در نظر بگیریم، قیمت اتریوم بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته و شاید به همین دلیل باشد که یکی از استراتژیست‌های شرکت فاند استرت تا این حد نسبت به آینده این رمز ارز خوش‌بین است.

منبع: CointelegraphSource link