اکنون حدود ۱۰۰ هزار آدرس بیت کوینی با موجودی بیش از ۱ میلیون دلار وجود دارد!

[ad_1]


آمار و ارقام نشان می‌دهد که در حال حاضر، بیش از صد هزار آدرس بیت کوین با موجودی دست‌کم یک میلیون دلار وجود دارد.

موج کنونی حاکم بر بازار بیت کوین به ظهور میلیونرهای تازه‌ای انجامیده و به‌رغم اصلاح جزئی اخیر بهای این رمز ارز، سرمایه‌گذاران بیشتری در حال پیوستن به جریان خروشان این دارایی دیجیتال هستند.

پایگاه خبری فاین‌بلد (Finbold) داده‌هایی را به‌دست آورده که نشان می‌دهد تا تاریخ ۲۲ فوریه ۲۰۲۱، تعداد آدرس‌های بیت کوینی با موجودی دست‌کم یک میلیون دلار به ۱۰۹,۹۵۲ واحد رسیده است. از این تعداد، حدود ۹,۲۰۰ آدرس دارای موجودی تقریبی ۱۰ میلیون دلاری هستند. ۱۰۰,۷۵۲ آدرس باقیمانده نیز هر یک دست‌کم یک میلیون دلار موجودی دارند.

از سوی دیگر، تعداد آدرس‌های بیت کوینی با موجودی تقریبی ۱۰۰ هزار دلار برابر با ۴۸۰,۹۵۶ واحد است. حدوداً ۲.۲ میلیون واحد از آدرس‌های بیت کوینی نیز حاوی ۱۰ هزار دلار هستند. علاوه بر این، ۶.۵ میلیون آدرس نیز هر یک تقریباً هزار دلار موجودی دارند. بزرگ‌ترین گروه آدرس‌های بیت کوینی نیز ۱۵.۰۸ میلیون واحد عضو دارد که موجودی هر یک از آن‌ها به‌طور تقریبی برابر با ۱۰۰ دلار است.

به‌دلیل ماهیت گمنام‌بودن مالکان بیت کوین، شناسایی و غربال تک‌تک صاحبان آدرس‌های آن ناممکن است. با این حال، می‌توان با احتمال زیادی ادعا کرد که آدرس‌های با موجودی دست‌کم یک میلیون دلار به سرمایه‌گذاران برخوردار از جریان‌های مالی عظیم مثل نهادها یا پذیرندگان آغازین بیت کوین تعلق دارد. علاوه بر این، نباید از این نکته غافل شد که هر دارنده بیت کوین می‌تواند چندین آدرس مختلف در اختیار داشته باشد.

رو به روز بر تعداد سرمایه‌گذاران نهادی علاقه‌مند به خرید بیت کوین افزوده می‌شود و این عامل در کنار دیگر عوامل باعث شد تا در روند صعودی اخیر بیت کوین، اوج تاریخی تازه‌ای برای این رمزارز پیشتاز بازار ثبت شود. گفتنی است در روز ۲۱ فوریه سال جاری میلادی، قیمت بیت کوین سقف تاریخی تازه‌ای را در قله ۵۸ هزار دلار به ثبت رساند؛ اتفاقی که باعث شد ارزش بازار این رمزارز برای نخستین بار از آستانه یک تریلیون دلار عبور کند.

با این حال، در لحظه نگارش این خبر، داده‌های کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین طی شبانه‌روز گذشته با افتی بیش از ۱۴ درصدی در محدوده ۴۷ هزار دلار دادوستد می‌شود. به‌رغم این سقوط نابهنگام، بازده سالانه بیت کوین به‌‌گونه‌ای است که این رمزارز کماکان طلایه‌دار بازارها از نظر عملکرد است.

گفتنی است که اعلام خبر سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا در بیت کوین، جرقه شروع روند صعودی اخیر بیت کوین را روشن کرد. تسلا و مایکرواستراتژی از جمله شرکت‌هایی هستند که به‌طور گسترده‌ای بخشی از ذخایر نقدی خود را به بیت کوین تبدیل کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد

تأثیر دارندگان بزرگ کم‌تعداد بیت کوین بر بازار این رمزارز

به‌گواه داده‌های به‌دست آمده، تنها شمار معدودی از آدرس‌های بیت کوین، بخش عمده‌ای از سکه‌های درگردش این رمزارز را در اختیار دارند. این واقعیت به بروز نگرانی‌هایی پیرامون مسئله تمرکز ثروت دامن زده است؛ به‌ویژه آنکه بخش زیادی از بیت کوین‌ها سال‌هاست که در حساب‌های محدودی از جای خود تکان نخورده‌اند و به چرخه معاملات بازار افزوده نشده‌اند.

کاهش سطح نقدینگی نیز با افزایش نوسانات قیمتی همراه شده است. فارغ از این، وقتی نهنگ‌ها و دارندگان بزرگ بیت کوین، بخشی از دارایی‌های خود را در قالب یک تراکنش واحد جابه‌جا می‌کنند، نوسانات به‌طور سرسام‌آوری افزایش می‌یابد.

در شرایط عادی، دارندگان بزرگ بیت کوین در طی روندهای صعودی، همچون سرمایه‌گذاران خرده‌پا از خرید بیت کوین امتناع می‌کنند. در درازمدت، دارندگان بزرگ درصدد تحریک بازار، خالی کردن جیب سرمایه‌گذاران خرد در مواقع بروز هراس در بازار و استفاده از فرصت‌های پیش‌آمده برای خرید در قیمت‌های پایین هستند.

می‌توان ادعا کرد که کیف پول‌هایی با موجودی تقریبی ۱۰۰ دلار متعلق به سرمایه‌گذاران خرده‌پایی است که خریدهای خود را در مواقع بروز جو فومو (ترس از جا ماندن) در بازار انجام می‌دهند یا آنکه بیشتر در مواقعی دست به خرید می‌زنند که در پی آزمودن محیط بیت کوین و بلاک چین هستند.

با تمام این تفاصیل، مقدار بیت کوین‌های نگهداری‌شده در کیف پول‌ها تا حد زیادی به تغییرات قیمتی این رمزارز وابسته است.

منبع: Finbold

[ad_2]

Source link